סיורים קולינריים בתל אביב

אוכל ייחודי, אנשים מרתקים, צבעים, סיפורים וצלילים - כל מה שצריך לחוויה בלתי נשכחת!

"מסין ועד סודן"
סיור קולינרי בשכונת נווה שאנן

סיור קולינרי בנווה שאנן הוא חוויה יוצאת דופן. מצד אחד מסתובבים בארץ, ומצד שני נתקלים בדמויות שאינן אופייניות לרחוב הישראלי, בריחות, ובטעמים שיגרמו לכם להרגיש כאילו קפצתם לרגע לחו”ל.

בסיור נסעד בבתי אוכל ייחודיים, נשתה בבתי משקה מסורתיים, ונבקר במכולות מהעולם הנותנות שירותים למהגרים שגרים שם. דרך הסיור, נבין את סיפורה המרתק של כל קהילה בשכונה אשר הפכה להיות מעוז המהגרים.

שמעתם על המהגרים בחדשות, בכותרות. בואו וראו – מי הם? מאין הגיעו? ולמה דווקא לכאן?

לחצו על המועד המתאים לכם והירשמו לסיור בלתי נשכח!

"יש תקווה"
סיור קולינרי בשוק ושכונת התקווה

סיור בשכונת התקווה הוא הרפתקה שכונתית שלא תרצו לפספס. זוהי השכונה המעורבת ביותר, בה חיים מהגרים ויהודים. כל כמה שנים התווספו לשכונה עולים חדשים – בוכרה, רוסיה, תימן, עיראק, והפכו אותה לצבעונית ומיוחדת.

בסיור, דרך הטעמים ודוכני המזון, נצא למסע בזמן של כל אחת מהעדות הללו.

מקומיים יפתחו לנו את ביתם, נשתה, נאכל, נשמע סיפורים מרתקים ממקור ראשון, נבקר בשוק התקווה הססגוני, בסמטאות פסטורליות ובחנויות משגעות.

מאחר וה”מוסיקה המזרחית” נולדה בשכונה, נבקר במרתף בו הקליט זוהר ארגוב את השיר “אלינור”, ובחנויות תקליטים.

אז אם אתם רוצים להכיר את שוק התקווה כפי שמעולם לא הכרתם – לחצו על המועד המתאים לכם, והירשמו לסיור!

איך הכל התחיל?

פתאום באמצע החיים – עברתי בשכונת נווה שאנן בתל אביב. הופתעתי לגלות שהשכונה הפכה לשיכון של מהגרים ופליטים. אני ראיתי המון מסעדות ומועדונים שונים והרגשתי שהגעתי לעולם אחר. זה שבה את ליבי, התחלתי להיכנס לכל המקומות הללו לדבר עם המקומיים החדשים, ולאכול את האוכל והמשקאות שלהם.

אספתי קבוצה של חברים, והראיתי להם את מה שגילית, את המזונות המיוחדים, סיפרתי להם את הסיפורים שהם סיפרו לי – ואז הבנתי! זה מעניין את כולם. משם פיתחתי מספר סיורים קולינריים שפותחים שער לתרבויות וקהילות בחברה הישראלית.

WhatsApp chat